Марица разгроми Славия и е на полуфинал за Купата на България 🏐🏐

Марица (Пловдив) започна защитата си на трофея от женската волейболна Купа на България с категорична победа с 3:0 (25:14, 25:12, 25:16) над Славия (София) в един днешните четвъртфинали. Настоящите носителки си осигуриха участие в полуфиналите след 60 минути игра в пловдивската зала "Сила" в съботния следобед. По жребий "Жълто-сините" ще бъдат домакини и на полуфиналния си двубой на 25 януари. Те ще се изправят срещу ЦСКА (София), които в друг 1/4-тфинал днес надиграха гостуващия Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:9, 25:12, 25:18). Големият финал е на 28 януари в Бургас.

9 1/4-финал за Купата на България жени: Марица - Славия 3:0

Водени от своя диагонал Силвана Чаушева в атака, пловдивчанки бързо наложиха надмощие в първия гейм.

Влязлата от ъгъла Ива Дудова донесе геймбол на Марица с изящен ас, а две разигравания по-късно другата 15-годишна волейболистка в състава на Борислав Крачанов – Елена Коларова, атакува успешно за 25:14. В началото на втората част гостенките от Славия надигнаха глава и успяха да поведат с 5:3, но Марица натисна със сервис и постигна цели 5 аса в гейма. А когато софиянки успяваха да атакуват настоятелно, водената от либерото Мила Пашкулева защита на Жълто-сините беше на мястото си. Отлична серия от 6 точки с Добрина Христоскова на началния удар завърши с атака на Виктория Коева за 25:12.

Марица влезе мощно в третия гейм и успя да поведе със 7:1 след седем поредни точки. Въпреки че Славия подобри играта си в нападение, а острието им Ирена Мишонова направи два аса, с които балансира двата аса на Кристина Гунчева в гейма, гостенките така и не успяха да се върнат в мача, а Христоскова заби победната точка на пловдивчанки за 25:16.

Топреализатор на срещата стана Силвана Чаушева с 15 точки за шампионките, следвана от Ирена Мишонова с 14 за Славия.

Центърът Дима Ушева впечатли с три точкови блокади и два аса за общо 12 точки в мача.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 3:0 (25:14, 25:12, 25:16)
МАРИЦА: Кристина Гунчева 2, Силвана Чаушева 15, Александра Миланова 7, Симона Димитрова 5, Дима Ушева 12, Елена Коларова 6 - Мила Пашкулева-либеро (Ивелина Монова-либеро, Златина Друмева, Лора Славчева, Виктория Коева 1, Ива Дудова 8, Добриана Христоскова 3)
Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ
СЛАВИЯ: Гергана Георгиева 2, Ирена Мишонова 14, Елина Сандолова 1, Ася Динова 2, Бакърджиева 2, Лилия Шейтанова 1 - Златена Салабашева-либеро (Маргарита Узунова 1, Стефани Трифонова 1, Ванеса Иванова 1)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg