Берое разби Монтана в дербито при жените

Отборът на Берое Стара Загора записа втора поредна победа през сезона над големия си съперник в първенството Монтана. Старозагорки неутрализираха съперника и постигнаха убедителен успех с 89:54 (27:18, 15:13, 24:11, 23:12) в двубой от Първата тройка на женската А група.

Това е първи успех за “зелените” във втората фаза от сезона, като те заемат второто място във временното класиране с баланс 1-0. Първи все още е Монтана с 1-1 и мач повече, тъй като в откриващия си мач надигра Славия с 91:53. Трети са именно “белите” с 0-1.

Баскетболистките на Таня Гатева поеха инициативата в двубоя още в първата четвърт, като методично увеличаваха разликата до края на двубоя. Откриващата четвърт завърши със серия от 13:2 в полза на Берое, а във втората част, след нов силен край, домакините излязоха напред с двуцифрен аванс при 42:31. В третата четвърт силите на отбора от Монтана сякаш свършиха, което позволи на “зелените” да дръпнат с 24-точков аванс преди изиграването на формалните последни 10 минути, в които разликата прехвърли 30-те точки.

Цветомира Шаренкапова поведе Берое с 21 точки и 5 откраднати топки. Саманта Лоджик добави още 18 точки, 6 борби и 6 асистенции, Теодора Динева прибави 15 точки, а Ребека Тобин се отчете с “дабъл-дабъл” от 12 и 12 борби.

Димана Макариева бе най-резултатна за Монтана с 16 точки и 10 борби. Санта Балкойене добави 12 точки и 6 асистенции.

БЕРОЕ: Виолина Кочева 8, Теодора Динева 15, Саманта Лоджик 18, Жаклин Златанова 5, Ребека Тобин 12 (Цветомира Шаренкапова 21, Радостина Христова, Яна Карамфилова 2, Златка Маданкова)

МОНТАНА: Борислава Денчева 5, Христина Иванова 9, Санта Балкойене 12, Марая Кинг 5, Димана Макариева 16 (Габриела Николова 5, Виктория Стойчева 2, Кристияна Борисова, Симона Стоянова)

Снимка: Facebook/Берое Баскет Жени - Beroe Women