АСВЕЛ обърна Цървена звезда за успех №9

АСВЕЛ Вильорбан се наложи с 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19) Цървена звезда като домакин в мач от 22-ия кръг на Евролигата.

Победата е девета за френския тим, който има и 11 поражения в сметката си, а сръбският гранд е с баланс 7-12.

Мачът започна с надмощие на гостите, които на почивката бяха натрупали преднина от 10 точки. Те обаче не съумяха да я запазят и след доста слаба трета четвърт позволиха на съперника си да стигне до обрат, дори и само с точка (49:48) преди заключителните 10 минути. В тях, в крайна сметка домакините надиграха отбора на Тони Паркър с 1 точка, но не допуснаха нов обрат в срещата.

За АСВЕЛ по 17 точки нанизаха Крис Джоунс и Пол Лакомб, а Джеймс Джист добави 9.

Огнен Добрич беше най-резултатен за Цървена звезда с 20 точки, а Арън Уайт се разписа с 12.

Снимка: euroleague.net