ЦСКА удари Локо (Сф) в столичното дерби

В столичното дерби ЦСКА се наложи със 74:64 над Локомотив София в мач от регион Запад на ББЛ А Група.

Спортист Своге излъга тима на Георги Давидов

„Червените“ поведоха със 7:0 на старта на мача, но след десет минути игра съперникът им обърна за 16:15. Двата тима продължиха да си разменят водачеството и през втория период, макар да правеха доста пропуски, като на почивката Локомотив бе напред с 33:30, най-вече заради по-малкия си брой грешки. След паузата обаче баскетболистите на Христо Ценов показаха различно лице. Те значително подобриха мерника си и започнаха полувремето с 13 безответни точки, като преди последната четвърт се откъснаха с 61:49. В оставащото време ЦСКА поддържаше двуцифрен аванс и нямаше проблем да го задържи до последно.

Димитър Генов бе най-резултатен за успеха с 21 точки, като овладя и 8 борби. Асен Попов записа дабъл-дабъл - 14 точки и 15 борби, Людмил Стоянов се отчете с 13 точки, а малко не стигна на Виктор Гергов за трипъл-дабъл – 10 точки, 10 борби и 9 асистенции. За Локомотив почти всички точки дойдоха от титулярите. Радослав Колев бе над всички с 18 точки и 7 борби. По 14 точки вкараха Георги Кучков и Георги Цеков, а с 12 точки и 8 борби завърши Стефан Янев.