Рафаел Надал даде само сет на Карен Хачанов, Беретини спечели маратон

Един от фаворитите на Откритото първенство на Австралия - Рафаел Надал, победи руснака Карен Хачанов с 6:3, 6:2, 3:6, 6:1 за 2:50 часа и продължи напред към четвъртия кръг на турнира.

Испанецът започна много силно мача, като поведе с 3:0 след пробив и не изпусна аванси си до края на сета, затваряйки го при 6:3.

Във втория сет Надал бе още по-безкомпромисен, като направи два пробива и го взе с 6:2. Тук ще се започни първият гейм, който бе игран близо 13 минути, но бившият световен номер 1 успя да пробие руснака.

Хачанов игра най-добрия си тенис в третия сет, когато успя да пробие и да бъде стабилен при сервиса си, като спечели с 6:3. Това обаче бе всичко от руснака, който нямаше съпротивителни сили с четвъртия сет, в който Рафа Надал се наложи с 6:1 за 35 минути.

Рафа Надал направи разликата със съперника си, като беше по-добър при точките на първия и втория си сервис, но най-вече имаше преимущество при ретурите и минаващите удари.

Италианецът Матео Беретени, който е номер 7 в схемата се справи с много трудно с №31 Пабло Алкарас (Испания) - 6:2, 7:6 (3), 4:6, 2:6 и 7:6 (5).

Оспорваната среща продължи малко повече от четири часа и бе изпълнена с драматични моменти. В следващата фаза съперник на Беретини ще бъде 19-Пабло Кареньо-Буста (Испания), който се наложи над Себастиан Корда (САЩ) - 6:3, 7:5, 6:7 (6) и 6:3.

При дамите поставената под номер 4 в схемата Барбора Крейчикова (Чехия) преодоля третия кръг след обрат срещу 26-ата поставена Йелена Остапенко (Латвия) - 2:6, 6:4 и 6:4, за малко повече от два часа игра.

В следващия кръг Крейчикова ще срещне двукратната шампионка в турнира и поставена под номер 24 Виктория Азаренка (Беларус), която елиминира 15-Елена Свитолина (Украйна) с 6:0, 6:2.