Родопа, ВАСК и Миньор напред към 1/4-финалите на Купата на България във Висшата лига 🏐

Отборите на Родопа, Волейболна академия “Стойчев-Казийски” и Mиньор направиха успешна крачка в Купа Висша Лига 2022 и продължават напред в надпреварата.

Родопа 3-0 Арда (25-19, 25-23, 25-22)

Тимът на Родопа записа чиста победа в три гейма в осминафиналната си среща срещу Арда.

Домакините стартираха ударно в първия сет, повеждайки с 4-0, но Арда бързо успя да излезне от първоначалния шок и се доближи при 7-6 и 10-10. Родопа обаче успя отново да дръпне в резултата и повече не остави шанс на съперника си в тази част. С добра точкова разлика, домакините запазиха лидерската си позиция и поведоха в мача.

Оспорван беше и втория гейм, в който въпреки опитите на родопчани да поведат отново, гостите продължиха да притискат съперника в стената (13-13, 15-15). В решаващите последни моменти обаче Родопа намери сили да затвори гейма в своя полза.

Домакините уверено поведоха и в третия гейм, но при 20-тата точка моментна липса на концентрация почти не им коства сета. В крайна сметка обаче родопчани се поздравиха с крайния успех и на 24-ти януари ще срещнат тима на Черно море в четвъртфинална битка.

ВАСК 3-1 Звездец (25-16, 24-26, 25-20, 25-13)

Интересен беше двубоят между Волейболна академия “Стойчев-Казийски” и Звездец. Домакините успяха да извоюват победата и в следващата си среща по пътя към желания трофей ще се изправят срещу Миньор.

Двубоят започна равнопоставено (5-5), но след това домакините успяха да вземат контрол върху случващото се на терена (10-6) и да запазят предимството си през целия гейм, отваряйки мача с комфортна точкова разлика.

Гостите обаче не бяха готови да се предадат, като показаха хъс и мотивация във втория гейм. В опит да върнат обратно интригата в мача, състезателите на Звездец бяха по-решителни и след истинска битка, въпреки че изоставаха при 12-18, успяха да обърнат нещата в своя полза и да спечелят частта с 26-24.

Отговорът от страна на ВАСК беше безапелационен - в третия гейм те поведоха и не оставиха противника си да заеме лидерска позиция в нито един момент, а в четвъртия затвърдиха класата си, оставяйки опонента на 13 точки.

Миньор 3-0 Софийски университет (25-18, 25-20, 25-8)

Отборът на Миньор беше безапелационен в своя осминафинален мач срещу СУ, побеждавайки в три гейма. Така Миньор ще се изправи срещу ВАСК в следващата фаза на турнира.

Домакините поведоха лесно в първия гейм (6-0) и, трупайки комфортна точкова разлика, отвориха мача без проблеми в своя полза.

Малко по-интригуващ беше вторият гейм, в който СУ опита да притисне съперника до стената (13-14, 14-14, 15-14), но силите им не стигнаха за по-големи изненади, а Миньор отново взе превес в края на частта, показвайки по-голяма решителност.

Вдъхновени от положителния развой на събитията, домакините разочароваха своите опоненти и в третия гейм, повеждайки с огромна точкова разлика при 15-0. До края на сета СУ успяха да запишат едва осем точки, а Миньор се поздрави с чистия успех.