Реал Мадрид е новият лидер в Евролигата

Отборът на Реал Мадрид се възползва от грешките на прекия си конкурент Барселона, за да оглави класирането в Евролигата. Възпитаниците на Пабло Ласо постигнаха очаквана победа с 89:74 (19:15, 29:21, 25:20, 16:18) над германския шампион АЛБА Берлин и по този начин се изкачиха на първото място. В момента мадридчани разполагат с актив от 16-3 през сезона срещу 16-5 за каталунците, които остават на второто място. АЛБА пък е 16-и с 6-13.

Успехът за "кралския клуб" в Берлин дойде сравнително лесно. Реал се измъкна с двуцифрена преднина в резултата още до полувремето, а след голямата почивка успя да стопира опит на "албатросите" за обрат и да вдигне преднината си до 17 точки преди старта на последната четвърт чрез серия от 12:2 за край на третия период - 73:56. Рано в последната част Тома Юртел и компания качиха актива си на 20-те точки, за да изпълнят целта си и да оглавят Евролигата.

Юртел поведе "белите" със 17 точки и 7 асистенции, Венсан Поарие добави още 13 точки плюс 5 борби, Гершон Ябуселе се разписа с 12 точки, а Трей Томпкинс вкара още 10 за победата на Реал.

Маодо Ло се превърна в най-резултатен за АЛБА със своите 21 точки и 5 борби. Бен Ламерс и Маркус Ериксон оставиха по още 10 точки всеки.

Снимка: Euroleague