Унион ликува в щуро берлинско дерби

Унион (Берлин) спечели с 3:2 берлинското дерби срещу Херта от осминафиналите в турнира за Купата на Германия. "Железните" се наложиха с 3:2 в мач с два автогола и още доста любопитни моменти. Херта имаше голямо предимство в притежанието на топката, но допусна твърде много грешки в защита.

В 11-ата минута Макс Крузе центрира, а Андреа Фогълзамер с удар от воле изведе Унион напред. Преди почивката реферът Дениз Айтекън отсъди и дузпа за Унион за игра с ръка на Никлас Щарк, но тя бе отменена заради засада.

На почивката наставникът на Херта Тайфун Коркут направи двойна смяна, като пусна в игра Петер Пекарик и Мизиан Маолида. В 50-ата минута обаче Щарк не се намеси добре след остро центриране на Левин Йозтунали и си вкара автогол.

Само 4 минути по-късно Рани Кадира от Унион също прати топката в собствената си врата и интригата се върна. Не беше изминала и минута от намаляването на резултата, когато Бастиан Очипка намери Робин Кнохе, а той се разписа отблизо. Херта успя само да намали в добавеното време чрез Суат Сердар.

За четвъртфиналите се класира и Фрайбург. Отборът на Кристиан Щрайх срази с 4:1 като гост Хофенхайм. Фрайбург показа забележителна ефективност и още до почивката поведе с два гола на Винченцо Грифо (10', 35'). Автогол на Нико Шлотербек в 53-ата минута върна надеждите на домакините, но те бързо бяха попарени от Кевин Шаде. Крайния резултат оформи Ермедин Демирович в 68-ата минута.