РБ (Лайпциг) показа по-голямата си класа срещу Ханза

РБ (Лайпциг) надделя с 2:0 над Ханза (Рощок), но това бе напълно достатъчно за тима да преодолее 1/8-финалите за Купата на Германия. Футболистите на Доменико Тедеско вкараха две попадения в самото начало на мача и в края на срещата чрез Юсеф Поулсен (6’) и появилия се като резерва Дани Олсмо (82’).

Играчите на Доменико Тедеско излязоха напред още в 6-ата минута, след като Клостерман получи в наказателното поле, центрира успоредно над обърканите бранители на гостите и намери напълно необезпокоявания Юсеф Пулсен, който отблизо прати топката с глава в мрежата за 1:0.

Кристофър Нкунку можеше да удвои резултата в 67-ата минута, когато французинът стреля много опасно от фал, но вратарят на Ханза спаси със сетни усилия.

Второто попадение на сметката на Лайпциг дойде в 82-ата минута, когато образцова контраатака на домакините изведе току що появилия се на терена Дани Олмо и той с първото си докосване до топката я прати в мрежата на гостите за 2:0.

В последните минути играчите на Деоменико Тедеско създадоха още няколко добри положения да покачат още резултата, но не бяха точни. В крайна сметка те се класираха за следващата фаза и очакват противника си на 1/4-финалите за Купата на Германия.