Наоми Осака постигна експресна победа във втория кръг на Australian Open

Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис Наоми Осака от Япония продължава защитата на титлата си след успех във втория кръг над американката Мадисън Бренгъл с 6:0, 6:4. Така Осака се доближи до евентуален сблъсък с водачката в световната ранглиста при жените Ашли Барти в четвъртия кръг на турнира.

Преди това 24-годишната японка ще срещне американката Аманда Анисимова в третия кръг. 31-годишната Бренгъл спечели само 9 точки в първия сет срещу Осака, която демонстрира страхотен сервис и не допусна съперничката й да стигне до точки за пробив. Само 65 минути бяха необходими на Наоми Осака да приключи мача при първия си мачбол.

Аманда Анисимова от САЩ надделя над швейцарката Белинда Бенчич с 6:2, 7:5 по пътя си към третия кръг в Мелбърн. Двете се задържаха на корта само 90 минути, а 20-годишната Анисимова, която участва на 12-ия си турнир от Големия шлем, проби Бенчич на три пъти в първия сет и два пъти във втората част. Вторият кръг успешно преодоля и друга американка Медисън Кийс, която победи Жаклин Кристиан от Румъния с 6:2, 7:5 за час и 30 минути игра. Бившата номер седем в света, която се смъкна до 87-ата позиция в ранглистата след разочароващата за нея 2021 година, се надява да подобри представянето си от преди седем години, когато стигна до полуфиналите. Тя ще играе срещу китайката Цян Ван в следващия кръг.

Чехкинята Барбора Крейчикова отстрани друга китайка Сиюй Ван с 6:2, 6:3 и ще се изправи срещу Йелена Остапенко от Латвия в третия кръг. Остапенко се справи с Алисън Риск от САЩ с 4:6, 6:2, 6:4. В последния мач от програмата за деня гъркинята Мария Сакари надигра Чжън Цинвън от Китай с 6:1, 6:4 за час и 28 минути игра. Китайската тенисистка спечели първия гейм, но Сакари спечели следващите шест, за да вземе аванс от един сет. Във втория тя поведе с 3:0, допусна пробив за 4:5, но върна пробива за 6:4, приключвайки мача в два сета.