Балансирана Олимпия мина през АЛБА и се изравни с Олимпиакос и Зенит

Олимпия (Милано) спечели домакинството си на германския шампион АЛБА (Берлин) с 84:76 (22:24, 16:16, 22:19, 24:17) в отложен мач от 18-ия кръг на Евролигата. Това е втори пореден успех за селекцията на легендарния Еторе Месина, като тимът вече има еднакъв брой победи с отборите на Олимпиакос и Зенит - по 12.

"Албатросите" демонстрираха нелоша игра през първите 30 минути от мача, но в последната четвърт бяха пречупени от конкурента за челните позиции. Луиджи Датоме, Малкълм Дилейни и компания направиха разликата във финалните 10 минути, за да осигурят успеха на Олимпия.

Датоме поведе колоната с 15 точки за победителите. Кайл Хайнс добави още 12 точки и 4 борби, а Николо Мели и Джампаоло Ричи вкараха по 10 точки. Серхио Родригес приключи с 9 точки, 5 борби и 9 асистенции, а Калеб Тарчевски се разписа с още 8 точки.

Маодо Ло бе най-резултатен за АЛБА с 13 точки. Йовел Зоосман наниза 10, а Люк Сикма и Тамир Блек добавиха по 9 точки всеки.

Олимпия заема четвърто място във временното класиране с баланс от 12 победи и 6 загуби. Със същия актив разполагат третият Олимпиакос и петият Зенит. АЛБА остава на 16-а позиция с 6 успеха и 12 поражения.