Джеймс, Мотиеюнас и Бейкън се оказаха твърде силни за АСВЕЛ във френското дерби

Отборът на Монако продължава да преследва място в плейофите още в дебютната си година в Евролигата. Момчетата на Саша Обрадович записаха третата си поредна победа в най-комерсиалния клубен европейски турнир, след като разбиха АСВЕЛ (Вильорбан) със 100:75 (27:24, 24:17, 25:17, 24:17) в отложеното френско дерби на 19-ия кръг.

Всички основни играчи на монегаските направиха страхотни представяния в днешния сблъсък. Донатас Мотиеюнас поведе клуба от Княжеството с 22 точки при 10/13 стрелба от игра, Дуейн Бейкън завърши с 21 точки и 6 борби, Майк Джеймс добави още 20 точки и 7 асистенции, Алфа Диало приключи с "дабъл-дабъл" от 17 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Якуба Уатара прибави още 10 точки на сметката на победителите. Мачът се превърна в по-специален за Джеймс, тъй като бившият играч на ЦСКА (Москва) и Бруклин Нетс достигна границата от 3000 точки в кариерата си в Евролигата.

Тимът на Монако пое инициативата в средата на втората четвърт, когато успя за първи път в мача да се отскубне на двуцифрена разлика. В началото на третия период пък Мотиеюнас и Джеймс създадоха допълнителни проблеми на домакините, като разликата се качи в рамките на 20-те точки, преди интригата да се изпари рано в последната част.

Маркос Найт записа 19 точки и 9 борби за АСВЕЛ, Дилън Осетковски вкара още 15 точки, а Ели Окобо наниза 10 точки и добави още 5 асистенции.

Във временното класиране Монако заема 9-ата позиция с баланс от 9 победи и 11 загуби, като вече диша във врата на 8-ия Анадолу Ефес, който разполага с актив от 9-10. АСВЕЛ остава на 12-о място с 8 успеха и 11 поражения.

Снимки: Euroleague