Марсилия измъкна само точка срещу десетима от Лил

Марсилия и Лил не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 21-ия кръг на Лига 1 на Франция. Срещата на "Велодром" приключи при резултат 1:1. Домакините обаче могат да съжаляват, че не взеха нещо повече, тъй като имаха числено предимство на терена за почти час игра, след като Бенжаме Андре бе изгонен в 32-ата минута.

Лил пръв откри резултата в мача. Това се случи в 15-ата минута, когато след центриране от корнер Свен Ботман се извиси и с глава порази вратата за 0:1.

В 32-ата минута обаче гостите останаха в намален състав, след като Бенжемен Андре си изкара два жълти и червен картон в рамките на две минути. Той първо бе предупреден за спор със съдията, а след това бе изгонен след като извърши грубо нарушение.

Домакините обаче не успяха напълно да се възползват от ситуацията и с доста усилия стигнаха само до изравняване. Отново героят бе Дженгиз Юндер, за когото феновете на Марсилия бяха издигнали специален транспарант в този мач, с който му благодариха за победния гол над Бордо, прекъснал 44-годишната серия без успех над "жирондинци" като гост. В 75-ата минута турчинът получи пас на границата на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 1:1.

След този мач Марсилия остава на 3-ото място с 37 точки. Лил пък заема 10-ата позиция в таблицата с 10 точки.