Лион се изкачи на десето място в Лига 1

Тимът на Олимпик Лион победи като гост Троа с 1:0 в среща от 21-вия кръг на френската Лига 1. След четири поредни хикса и общо пет мача без успех в шампионата, Лион стигна до победата, с която се изкачи на десето място във временното класиране с 28 точки. Отборът на Троа заема 17-ата позиция със 17 точки.

Единственият гол в мача бе дело на Муса Дембеле от дузпа. Френският нападател даде преднина на гостите от Лион за 1:0 в 33-тата минута след точно изпълнение от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Ерик Палмър-Браун в наказателното поле на Олимпик Лион. 25-годишният Дембеле имаше възможност да се разпише за втори път в 45-ата минута, когато бе изведен добре и стреля опасно, но вратарят на Троа Готие Галон се намеси навреме. Гостите удариха и греда в края на първото полувреме след изстрел на Лео Дюбоа

Футболистите на Олимпик Лион претендираха за нова дузпа в 71-вата минута, но такава не бе отсъдена. Десетина минути по-късно американецът Ерик Палмър-Браун пропусна шанс за Троа, а в 86-ата Джердан Шакири не успя да се разпише за гостите.