Ливърпул се завърна към головете и победите и изпревари Челси

Ливърпул прекъсна серията от три поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надигра безапелационно Брентфорд с 3:0 на "Анфийлд", благодарение на което "червените" се завърнаха на второ място във временното класиране, изпреварвайки с две точки Челси. За разлика от двубоя с Арсенал отпреди няколко дни, когато мърсисайдци създадоха много малко в атака в отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане, днес тимът на Юрген Клоп създаде голям брой голови положения и трите попадения, реализирани от Фабиньо (44'), Алекс Окслейд-Чембърлейн (69') и Такуми Минамино (77'), бяха най-малкото, с което се отърваха гостите. Ливърпул остава на 11 точки зад лидера Манчестър Сити, но и с мач по-малко от шампионите.

Юрген Клоп, за когото това бе мач №350 като мениджър на мърсисайдци, направи две промени в сравнение с мача с Арсенал. Къртис Джоунс започна в халфовата линия вместо Джеймс Милнър, докато Алекс Окслейд-Чембърлейн влезе на мястото на Такуми Минамино, който направи непростим пропуск в самия край на мача с "артилеристите".

Томас Франк предприе само една корекция в сравнение с двубоя със Саутхамптън. Рико Хенри се завърна в състава за първия си мач от 22 декември. Той замени бившия играч на Ливърпул Серхи Канос, който остана на пейката.

Ливърпул имаше много сериозно превъзходство в първия половин час. Домакините атакуваха масирано и изпълниха доста корнери пред вратата на "пчеличките", но голът не падаше. В 14-ата минута удар на Александър-Арнолд не намери целта, а десетина минути след това Ван Дайк бе още по-близо до попадение, но Алваро Фернандес се намеси блестящо и спаси на самата голлиния. След 30-ата минута Брентфорд опита да поизнесе играта. В 42-рата минута гостите дори бяха близо до гола, но шут на Янелт рикошира в Анди Робъртсън малко пред вратата на Алисон. При тази атака обаче бе маркирана и засада.

Ливърпул все пак взе заслужен аванс преди почивката. Центриране от поредния корнер пред вратата на Фернандес стигна на задната греда до Фабиньо, който изпревари Айер и добре насочи топката с глава във вратата за 1:0.

Ливърпул започна силно и второто полувреме. Фернандес спаси удари на Фабиньо и Джоунс, а в 62-рата минута изстрел на Диого Жота срещна гредата. Малко след това стражът на Брентфорд за пореден път се намеси добре след нов шут на португалеца. В 69-ата минута логично Ливърпул стигна до втори гол, след като Алекс Окслейд-Чембърлейн засече с глава на далечната греда перфектно центриране на Анди Робъртсън. Няколко минути след това попадение бившият играч на Арсенал без заменен от Такуми Минамино. Именно японецът направи 3:0 в 77-ата минута. Лош пас на Фернандес към Ньоргор бе пресечен от Фирмино, който пусна топката към Минамино. За последния остана най-лесното - 3:0.

До края младият Кейд Гордън записа дебют в Премиър лийг и дори имаше шанс да се разпише, но за пореден Алваро Фернандес се намеси много добре.