Дий Бост и Галатасарай изпуснаха спечелен мач

Отборът на Галатасарай, в който играе българският национал Дий Бост, не успя да постигне петата си поредна победа в турския елит. “Жълто-червените” изпуснаха преднина от цели 25 точки и впоследствие загубиха при визитата си на Дарюшафака с крайното 82:83 (28:18, 26:18, 15:19, 13:28) в мач от 17-ия кръг на шампионата на южната ни съседка.

Бост фиксира петия си двубой, в който прехвърля двуцифрената граница по брой асистенции. 32-годишният американец с български паспорт завърши с 8 точки, 4 борби, 11 асистенции и 5 откраднати топки за 36 минути като титуляр. При стрелбата си плеймейкърът бе 2/6 от тройката и 2/2 от наказателната линия.

Галатасарай изглеждаше като сигурен победител в средата на третата четвърт, когато преднината на “лъвовете” достигна 25-те точки при 69:44. Оттам нататък обаче домакините от Дарюшафака отговориха с впечатляваща серия от 21 безответни точки, а накрая поставиха успешни капани на истанбулци и в крайна сметка измъкнаха победата с кош и фаул в последните секунди.

Айзея Пинейро поведе Дарюшафака с 21 точки и 4 борби. Догуш Йодемироглу приключи с 16 и 6 борби, а британският национал Гейб Оласени се разписа с още 10 точки. За Галатасарай най-добър бе Мело Тримбъл с 24 точки и 5 асистенции, ДеВон Акон-Пърсел остана с още 22 точки, а очакващият български паспорт център Дейвид Кравиш допринесе с 10 точки и 6 борби.

Чрез победата Дарюшафака оглавява временното класиране в турското първенство с баланс от 13 победи и 4 загуби. Галатасарай е на трето място с 11 успеха и 6 поражения. Дий Бост и компания ще имат възможност да се поправят на 22 януари, когато приемат последния Петким Спор.

Снимка: Galatasaray Basketbol