Нюкасъл допусна нова сериозна издънка, Уотфорд взе глътка въздух

Нюкасъл допусна поредна сериозна грешка в борбата си за оцеляване и завърши 1:1 срещу един от преките конкуренти Уотфорд в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Голът за домакините бе дело на очакваното име - Алан Сент-Максимен в 49-ата минута, макар в центъра на отбраната своя дебют с екипа на тима направи новото попълнение Крис Ууд. Така важното попадение за футболистите на Клаудио Раниери отбеляза Жоао Педро в 88-ата минута.

През първото полувреме двата тима не сътвориха нещо много запомнящо се на терена, а най-интересната ситуация дойде в 11-ата минута, когато Жоелингтон достигна до едно центриране, но прати топката в горната греда.

“Свраките” откриха резултата три минути след началото на втората част, когато Алан Сен-Максимен първо отне топката край тъчлинията от Джереми Нгакия, след което в типичния си стил проби индивидуално от лявата страна на нападението на своя тим, навлезе в наказателното поле и стреля с десния си крак в близкия ъгъл за 1:0.

Изненадващо след попадението инициативата бе поета основно от “стършелите”, които пропуснаха няколко много добри шанса за гол чрез Джошуа Кинг и Муса Сисоко. То все пак дойде две минути преди края, когато Джамал Ласелс допусна сериозна грешка в наказателното поле и допусна да бъде надскочен от Жоао Педро, който с хубав удар с глава изравни за 1:1. С тази точка Уотфорд заема 17-ото място в класирането с 14 точки, а Нюкасъл е 19-и с едва 12.