Вердер влезе в топ 3, Груев със скромен принос

Вердер (Бремен) на Илия Груев влезе в топ 3 на Втора Бундеслига преди изиграването на останалите мачове от 19-ия кръг. Тимът на българина срази Фортуна (Дюселдорф) с 3:0 като домакин и вече има четири поредни победи.

Груев-младши отново се появи като резерва, като този път записа само две минути игра. Той влезе секунди след третото попадение на Вердер, дело на Никлас Фюлкруг (87’). Преди това Фюлкруг беше точен още веднъж - в 66-ата минута, а в 80-ата Марвин Дукш реализира за 2:0. От 58-ата минута Фортуна игра с човек по-малко след директен червен картон на Кристофер Петерсон.

За последно Илия Груев беше титуляр на 27 ноември, след което новият наставник Оле Вернер започна да го пуска само като смяна.