Левски търси спиране на негативната си серия срещу новака в НБЛ

Четвъртият във временното класиране отбор на Левски приема Шумен в първия мач от програмата на 13-ия кръг в НБЛ тази вечер. “Сините” ще се изправят срещу новака в елита днес от 19:00 часа в столицата, като двубоят ще бъде излъчван пряко в ефира на Max Sport 2. Двата тима вече се срещнаха веднъж през ноември, когато Левски разби своя съперник с 96:50 в "Арена Шумен".

Баскетболистите на Тити Папазов ще търсят спиране на серията си от две поредни загуби, след като в последните си два мача загубиха от Балкан и Рилски спортист. Така шампионите вече имат баланс от 7 победи и 4 загуби и изостанаха от лидерите в подреждането Черноморец (9-2), Балкан (9-3) и Рилски спортист (11-0).

Отборът на Шумен продължава израстването си с течение на сезона. В края на миналата година тимът на Янко Янков постигна първата си победа след завръщането в шампионата, постигната над Черно море Тича, а след това последваха и нелоши игри срещу Черноморец и Академик (Пловдив). В двубоя срещу пловдивчани шуменци бяха близо до това да сътворят сензация, но се пропукаха в последната минута и допуснаха загуба със 78:83.

Днес трябваше да се проведат още две срещи от НБЛ, но мачовете Ямбол - Черноморец и Спартак (Плевен) - Рилски спортист бяха отложени за по-късна дата. Кръгът продължава утре с двубой между Берое и Черно море Тича.