Брайтън надигра Кристъл Палас, но "орлите" бяха по-близо до победата

За четвърти пореден път мач между Брайтън и Кристъл Палас в Премиър лийг беше решен с гол след 85-ата минута. Автогол на Йоаким Андерсен оформи крайното 1:1, след като преди това Конър Галахър бе дал преднина на "орлите". Брайтън доминираше, но Паскал Грос пропусна дузпа, а вратарят на гостите Джак Бътланд направи невероятни спасявания при 0:0.

И двата отбора имаха кадрови проблеми, но повече бяха те при Брайтън. Въпреки това, футболистите на Греъм Потър създадоха немалко голови положения и трябва да съжаляват за многото си пропуските. Кристъл Палас откри резултата с една от редките си атаки и накрая само неточното намеса на Андерсен лиши тима от важни три точки.

Първата голова ситуация се откри пред Леандро Тросар в 11-ата минута. Грешка на Джоел Уорд позволи на белгиеца да излезе сам срещу Бътланд, но той се намеси впечатляващо. Четвърт час по-късно Адам Уебстър се извиси след центриране от корнер и стреля с глава, но Бътланд отново внимаваше.

В 36-ата минута Жоел Велтман беше задържан в наказателното поле от Уил Хюз и след консултация с ВАР съдията Робърт Джоунс посочи бялата точка. Зад топката застана Паскал Грос, който стреля много несериозно и Бътланд отрази удара му.  В края на полувремето гол на Нийл Мопе беше отменен заради нарушение срещу Бътланд.

Втората част започна с греда след удар на Якуб Модер и още един пропуск на поляка. Кристъл Палас много рядко нападае, но в 69-ата минута тимът на Патрик Виейра направи перфектна атака, при която топката беше върната от Джефри Шлуп към Галахър и той разстреля Роберт Санчес.

Домакините нямаха друг избор освен да пратят още повече сили в предни позиции. В действията им обаче нямаше достатъчно свежест, а и Кристъл Палас не допускаше почти никакви грешки. Все пак, в 87-ата минута Мопе стигна до аутлинията и центрира остро, а Йоаким Андерсен протегна крак и си вкара автогол.

Това беше четвърти пореден мач без загуба за Брайтън в Премиър лийг. "Чайките" са 8-и в класирането с 28 точки, а в следващия кръг ще посрещнат Челси.

Кристъл Палас е на 11-о място с 24 точки. На 23 януари лондончани ще посрещнат Ливърпул.