Сам Съндърланд е победител в Рали Дакар при мотоциклетистите

Сам Съндърланд изведе заводския отбор на GasGas до победата в тазгодишното издание на Рали Дакар, която е негова втора в мотоциклетната категория. Той финишира последния етап на второто място и загуби само 3:25 минути срещу победителя Пабло Кинтания (Чили, Monster Energy Honda), запазвайки 3:27 минути преднина в генералното класиране срещу същия съперник.

Съндърланд спечели титлата и през 2017, като тазгодишната е първа за него в Саудитска Арабия. Третото място през този сезон пък остана за Матиас Валкнер (Австрия, Red Bull KTM), който завърши Рали Дакар със 7:43 минути пасив срещу шампиона от Великобритания.

Бареда Борт спечели втория етап от Рали Дакар

Съндърланд излезе начело след втория етап и водеше минимално на съперниците си до почивния ден. Той загуби първото място за кратко след седмия етап и си го върна през следващия ден, а Адриан ван Беверен (Франция, Monster Energy Yamaha) излезе начело след десетия етап.

Британецът поведе за последно вчера и задържа преднината си в последната отсечка, Ван Беверен финишира Рали Дакар на четвъртото място.