Крейчикова спаси 7 мачбола срещу Контавейт, среща Бадоса на финала в Сидни

Чехкинята Барбора Крейчикова спаси седем мачбола срещу естонката Анет Контавейт, за да се класира за финала на турнира по тенис за жени в Сидни, Австралия.

Крейчикова надделя над Контавейт с 0:6, 6:4, 7:6(12) за 2:32 часа игра в първия полуфинал и ще срещне испанката Паула Бадоса в спора за титлата.

Бадоса победи убедително рускинята Дария Касаткина с 6:2, 6:2 за 1:16 час във втория полуфинал от надпреварата с награден фонд 703 508 долара.

Барбора Крейчикова, която е шампион от Откритото първенство на Франция от миналата година, осъществи впечатляващ обрат след като загуби първия сет без да спечели нито гейм. Във втория сет чехкинята направи един пробив и с 6:4 в своя полза изравни за 1:1.

Съперничките размениха по един пробив в третата част, но номер 4 в света при дамите пречупи Контавейт с 14:12 в тайбрека и затвори мача при петата си възможност.

"Получи се много, много труден мач. Тя започна много добре и удряше топката доста силно. В един момент обаче усетих, че ще имам своите шансове и трябва да се възползвам. Щастлива съм, че намерих план Б", коментира чешката тенисистка.

Финалът срещу номер 5 в света Паула Бадоса ще бъде шести за Крейчикова на ниво Женска тенис асоциация (WТА).

24-годишната Бадоса пък се справи доста по-лесно в другия полуфинал с Дария Касаткина. Испанката поведе с 4:0 в първия сет след един пробив, на свой ред допусна пробив, но не се разколеба и с нов пробив взе частта с 6:2. Вторият сет се разви по сходен начин. Паула Бадоса натрупа аванс от 5:0 гейма срещу рускинята и спечели мача при втората си възможност.