България U17 загуби от Гърция на Балканиадата в Турция

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години записа първа загуба на Балканиадата в Балъкесир (Турция), която е квалификация за Европейското първенство. Воденият от Диян Боюклиев тим отстъпи на Гърция с 1:3 (23:25, 23:25, 25:18, 20:25) във втория си мач от турнира.

Така след победния старт, в който българките се наложиха над Румъния с 3:0 гейма, в този двубой те не успяха да покажат същите възможности и взеха само един гейм.

В първия гейм имаше равностойна игра с няколко миниобрата в резултата. В решителните моменти обаче гъркините показаха повече устойчивост и го спечелиха, като взеха важно психологическо предимство. Ситуацията се повтори във втората част, като отново Гърция успя да пречупи България с повече решителност и стабилност и поведе с 2:0.

Едва в третата част българските момичета съумяха да демонстрират потенциала си. След поредното равенство 15:15, този път малките „лъвици“ бяха по-добрият тим на игрището. Българките се откъснаха, съумяха да запазят разликата и се върнаха в мача, като намалиха на 1:2. В решителната четвърта част обаче младите български волейболистки не успяха да запазят възходящата си линия. Гъркините отново стартираха силно и запазиха максимална концентрация. Те не дадоха шансове на девойките ни за втори обрат и спечелиха мача с крайното 3:1.

Най-резултатна бе Ива Дудова, която реализира 31 точки (5 аса! и 1 блок), а 11 точки добави Мария-Габриела Миличевич. За Гърция Ерика-Пелагия Гравари завърши с 19 точки (4 блока и 2 аса), а 14 точки за успеха добави Анна-Кристина Брума.

В третия си мач от турнира в Балъкесир днес тимът на България среща Сърбия от 19,00 часа.