Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Георги Дамянов поведе Балкан към второто място в НАЛБ

Отборът на Балкан Ботевград постигна четвъртата си победа в последните пет мача в Националната аматьорска лига по баскетбол. "Зелените" не оставиха никакви шансове на Ботев 2012 и грабнаха разгромен успех със 113:57 (27:19, 28:12, 22:20, 36:6) в двубой от 11-ия кръг на шампионата.

Чрез успеха ботевградчани се утвърждават на втората позиция във временното класиране на Първа дивизия с баланс от 8 победи и 2 загуби. Отборът на Ботев 2012 е на четвърто място със 7 успеха и 3 поражения на сметката си.

Георги Дамянов се превърна в най-резултатен в състава на победителите. Бившият играч на Академик (София) завърши мача с 34 точки и 6 асистенции, като отбеляза 17 поредни точки в началото на последната четвърт. Братът на Иван Лилов - Любомир, добави още 23 точки и 11 борби, Владимир Георгиев се разписа с 15 точки, 10 борби и 5 асистенции, Александър Йонов приключи с 14 точки и 6 завършващи подавания, а Костадин Методиев наниза 12 точки за убедителния успех на Балкан.

Гълъбин Казълджиев поведе късата ротация на Ботев 2012 с 22 точки. Емил Петров реализира 14, а Христо Христов допринесе с 11 точки и 4 борби.

В друга среща от вчерашния ден Драгънс надигра категорично Фюз Медия със 76:42 в среща от Четвърта дивизия. Андрей Еленков вкара 25 точки за победителите, Владислав Велков наниза 18, Гален Минев вкара 14, а Александър Колев допълни с 10 точки и 17 борби. За Фюз Александър Аврамов приключи с 15 точки и 11 борби, докато Асен Георгиев постави 12 и 8 борби срещу името си.