Камерун впечатли в най-резултатния мач от началото на Купата на Африка, Абубакар не спира с головете

Домакинът на Купата на африканските нации Камерун постигна втора поредна победа в група "А" и си осигури участие в следващата фаза, след като надигра с 4:1 Етиопия в най-резултатния мач от началото на турнира. Гостите поведоха с гол на Дева Хотес (4'), но Карл Токо-Екамби (8') изравни много скоро. Два бързи гола на Венсан Абубакар (53', 55') и ново попадение на Екамби (68') донесоха заслужения успех на Камерун. Капитанът на "Неукротимите лъвове" вече има четири гола от началото на първенството.

В състава на Камерун имаше три промени в сравнение с мача с Буркина Фасо. Кастелето замени Онгуен, Хонгла започна за сметка на Кунде, а Чупо-Мотинг стартира вместо Гуе.

Дебебе замени наказания Балай в центъра на защитата на Етиопия. Хотеса пък бе предпочетен пред Кебеде в атака.

Двата отбора изиграха едно от най-интересните полувремена от началото на турнира. Гостите изненадващо излязоха напред в резултата още в четвъртата минута, когато Хотеса бе оставен сам в наказателното поле и засече центриране на Гебремихаел. Само четири минути след това Камерун изравни резултата. Стражът на Етиопия изби добре силен удар на Абубакар, но след това топката стигна до Фай, който центрира добре почти от аутлинията. Този път Шанко не се намеси добре и Екамби засече с глава за 1:1.

До почивката гол на Нгамалеу бе отменен заради засада, а нов удар на Екамби с глава срещна гредата.

Камерун бързо реши всичко в своя полза в началото на втората част след два гола на Венсан Абубакар. Бившият нападател на Бешикташ направи 2:1 в 53-тата минута, когато засече с глава центриране на Фай. Шанко отново не се намеси добре и допусна втори гол. Две минути след това Нгамалеу центрира отдясно, а от 4-5 метра Абубакар засече, вкарвайки четвъртия си гол от началото на турнира. В 68-ата Екамби също отбеляза второто си попадение днес, след като получи извеждащо подаване, напредна на скорост, след което с един финт увлече трима бранители и стреля в близкия ъгъл за крайното 4:1.