Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Финалът на Азиатската шампионска лига се мести за 2023-а година

Финалът на сезон 2022 в Азиатската шампионска лига ще се изиграе през февруари 2023 година, става ясно от публикувания турнирен календар от Азиатската футболна конфедерация. Отлагането се налага заради продължаващата вече трета година пандемия от КОВИД-19 и предстоящото в края на годината световно първенство по футбол в Катар.

"Процедурите по пътуване в Азия станаха много трудни с новите ограничения и протоколи, въведени от редица страни, които се опитват да спрат разпространението на Омикрон варианта на коронавируса", заявиха от футболната конфедерация. "Азиатските отбори, които се класират за световното първенство в Катар, се очаква да направят дълги подготвителни лагери и ние смятаме, че трябва да подпомогнем тази подготовка в условията на несигурна ситуация и непредвими рискове", заявяват още от централата.

Победителите от Източно- и Западноазиатските групи ще се срещнат във финал на разменено гостуване на 19 и 26 февруари 2023 година. Мачовете от Западната група, в която са отборите от държави като Катар, Саутитска Арабия и Иран, ще играят от 7 до 27 април тази година, докато на Изток, където са Австралия, Китай, Япония и Южна Корея, ще проведат груповата фаза от 15 април до 1 май тази година. Победителят в Източния регион се очаква да стане ясен още през август, но за Запад победител ще бъде излъчен чак на 10 февруари 2023 година.