Виляреал и Атлетико Мадрид не се победиха в зрелищен сблъсък

Отборите на Виляреал и Атлетико Мадрид изиграха страхотен сблъсък помежду си от 20-ия кръг на Ла Лига. Мачът на "Естадио де ла Серамика" завърши при резултат 2:2. В него имаше почти всичко и феновете не останаха разочаровани. Анхел Кореа (10) и Жофри Кондогбия (68) отбелязаха за гостите, а Пау Торес (29) и Алберто Морено (58) се разписаха за домакините. В мача и маше и по един отменен гол за двата тима, пропусната дузпа и един червен картон в края.

Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с фамозен гол на Анхел Кореа. Той отне топката в средата на терена и без забавяне стреля към вратата, прехвърляйки излезлия неразчетено Херонимо Рули.

След това Корея отбеляза и второ попадение в 21-ата минута, но то не бе зачетено заради засада.

Минута по-късно домакините си спечелиха дузпа за игра с ръка на Тома Льомар. Жерард Морено пропусна от бялата точка, но Дани Парехо вкара при добавката. След разглеждане с ВАР обаче и този гол не бе зачетен заради игра с ръка на халфа.

Пет минути по-късно резултатът все пак бе изравнен. Парехо центрира от фаул, Ян Облак не се намеси добре и подари топката на Пау Торес, който отблизо успя да я вкара във вратата за 1:1.

Домакините направиха и пълен обрат в началото на втората част. В 58-ата минута Жерард Морено пусна пас в коридор за Алберто Морено, който стреля под плонжа на вратаря за 2:1.

В 64-ата минута обаче равенството отново бе възстановено. Алхел Кореа стреля отблизо, Рули спаси, но топката попадна в Кондогбия, който не сгреши при добавката за 2:2.

В добавеното време гостите завършиха мача в намален състав. Кондогбия от герой се превърна в грешник, извършвайки нарушение за втори жълт и червен картон.

В крайна сметка мачът приключи без победител. След него Атлетико запазва 4-ото си място с 33 точки. Виляреал пък излезе на 8-ата позиция с 29 точки.