Неочаквани герои върнаха Интер на върха след победа над Лацио

Шампионът Интер се върна на върха в класирането на Серия "А" сред победа с 2:1 на своя стадион "Джузепе Меаца" в Милано срещу Лацио в мач от 21-ия кръг на италианското първенство. Защитниците Алесандро Бастони и Милан Шкриняр донесоха победата на "нерадузрите" с головете си съответно в 30-ата и 67-ата минути. Бастони освен това асистира на партньора си в центъра на защитата Шкриняр за победния гол. В 35-ата минута Чиро Имобиле бе точен за "орлите" от Рим. При резултат 0:0 пък Лаутаро Мартинес вкара гол за домакините в 17-ата минута, но попадението бе отменено заради "тънка" засада след преглед на ситуацията от ВАР. "Нерадзурите" бяха временно изместени от върха в класирането от градския си съперник Милан, но тимът на Симоне Индзаги отново е първи, като вече е с 49 точки и с мач по-малко от "росонерите". Милан е с 48 точки, а Лацио заема осмо място с 32.

Алексис Санчес и Лаутаро Мартинес водеха атаката на "нерадзурите" в избраната от бившия треньор на Лацио Индзаги формация 3-5-2. Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле и Педро пък оформиха нападателното трио, на което бе заложил Маурицио Сари в схема 4-3-3.

Първата реална заплаха за някоя от двете врати бе в 15-ата минута. Николо Барела центрира много добре и Иван Перишич стреля с глава, но неточно и на стража на "орлите" от Рим Томас Стракоша не му се наложи да се намесва.

Две минути по-късно Алексис Санчес изведе Лаутаро Мартинес в отлична позиция за отбелязване на гол и аржентинецът се възползва. Мартинес изигра по блестящ начин ситуацията и с удар по земя преодоля Стракоша. Радостта на домакините обаче бе прибързана, защото след преглед на ситуацията с ВАР бе взето решение, че е имало минимална засада и голът бе анулиран.

В 25-ата минута бившият защитник на Лацио Стефан де Фрай можеше да даде аванс на Интер в резултата, но не успя да нанесе хубав удар с глава след центриране от корнер. Три минути след това Стракоша направи блестящо спасяване след воле на Лаутаро Мартинес. Дензъл Дъмфрис центрира отдясно и аржентинецът пробва труден удар от въздуха, а Стракоша реагира много добре.

В 30-ата минута Интер все пак излезе напред в резултата, а авторът на попадението бе по-скоро неочакван. След изпълнение на ъглов удар топката достигна до намиращия се фронтално срещу вратата на Стракоша извън наказателното поле Алесандро Бастони. Италианският национал пробва изненадващ шут и изпълнението се получи брилянтно, а Стракоша бе безпомощен - 1:0.

В 35-ата минута "орлите" успяха да изненадат съперника си и да изравнят резултата. Бърз дълъг пас към Чиро Имобиле завари неподготвена отбраната на "нерадзурите", словенският страж Самир Ханданович също не се намеси по най-добрия начин, нападателят на гостите го преодоля и след това на празна врата нямаше как да сбърка - 1:1.

В 39-ата минута столичани отново застрашиха вратата на Интер, но този път Ханданович реагира добре и спаси удара от близко разстояние на Педро Родригес. Все пак, трябва да отбележим, че шутът на испанеца не бе от най-високо качество, като по-скоро той сякаш потърси подаване към свой съотборник.

Второто полувреме започна с удар с глава на Имобиле от малък ъгъл, който не затрудни Ханданович в 46-ата минута. В 53-ата минута пък Сергей Милинкович-Савич направи пропуск за Лацио. В 64-ата минута Интер пропиля страхотен шанс за 2:1. Първо Дъмфрис не успя от съвсем близксо разстояние да преодолее Стракоша, получи се сериозна суматоха в наказателното поле на гостите, а Иван Перишич не съумя да направи добавка и "орлите" оцеляха в тази ситуация.

В 67-ата минута защитникът Милан Шкриняр направи резултата 2:1 в полза на Интер. Словакът се извиси във въздуха след центриране на Бастони и със страхотен удар с глава не остави шансове на Стракоша. Стражът бе просто наблюдател, а топката се удари в напречната греда преди да тупне зад голлинията.

В 79-ата минута Имобичл бе изведен сам срещу Ханданович и изпрати топката във вратата, но голът веднага бе анулиран заради засада. В заключителните минути играчите на Индзаги удържаха удобния за тях резултат и отново оглавяват подреждането.