С петима юноши и Клоп на пейката Ливърпул преодоля третия кръг

Ливърпул се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия, след като победи третовидивизионния Шросбъри с 4:1 на "Анфийлд". Гостите се представиха отлично и дори успяха да поведат с попадение на Даниел Удор в 27-ата минута. Мърсисайдци стигнаха до пълен обрат още преди почивката с попадения на 17-годишният Кайди Гордън и на Фабиньо от дузпа. Роберто Фирмино, който влезе като резерва, се разписа в 78-ата минута, за да сложи точка на спора. В добавеното време Фабиньо отбеляза още едно попадение.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп се завърна на резервната скамейка. Той пропусна двубоя срещу Челси (2:2) преди седмица след положителен тест за коронавирус, но карантината му изтече. Германецът пуска петима юноши в стартовия състав срещу Шросбъри. За първи път като титуляри излязоха Илайджа Диксън-Бонър и Макс Молтман, а в тима още бяха Конър Брадли, Кайде Гордън и Тайлър Мортън.

Мърсисайдци имаха предимство до средата на първото полувреме, но не създадоха сериозни голови положения. При първата добра атака на Шросбъри Огбета с великолепно центриране намери Даниел Удо, който откри резултата за радост на 6000 гостуващи феновете. На този етап от мача третодивизионният тим имаше 15% владеене на топката, но с първия си удар към вратата на съперника стигна до гол.

Преднината обаче не се задържа дълго. Двама от младите таланти на Ливърпул комбинираха и резултатът бе изравнен. Конър Брадли намери Кайде Гордън в наказателното поле и 17-годишният играч отбеляза първия си гол за клуба. Секунди след гола "червените" отново имаха проблеми. Джордж Нърс прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като имаше засада. Малко преди почивката Ливърпул стигна до пълен обрат, след като бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Ебанкс-Ландел и Фабиньо бе точен от бялата точка.

Малко след почивката мърсисайдци можеха да увеличат преднината си, но Диксън-Бонър пропусна от отлична позиция. Секунди по-късно Ван Дайк не прецени добре ситуацията, връщайки топката към Калахър, но вратарят успя да стигне до кълбото и да избие.

През второто полувреме отборът на Юрген Клоп имаше огромно предимство и почти не даваше на съперника му да играе с топката. Головите положения обаче бяха рядкост. В игра се появиха Такуми Минамино и Роберто Фирмино. Бразилецът се разписа в 78-ата минута след удар с пета. Гордън проби отдясно и намери Конате в наказателното поле. Бранителят не успя да стреля, но топката стигна до Фирмино, който елегантно прати кълбото в мрежата. В самия край на срещата Фабиньо отбеляза втория си гол в мача, след като топката стигна до него в наказателното поле и той я насочи към вратата.