Евертън и Саутхамптън оцеляха след продължения

Евертън и Саутхамптън имаха нужда от продължения, за да преодолеят третия кръг на Купата на Англия. "Карамелите" спечелиха с 3:2 при гостуването си на Хъл Сити, а "светците" стигнаха също до успех с 3:2, но като гост на Суонзи.

Страхотен гол на Андрос Таунзенд донесе успеха на Евертън. Влезлият като резерва халф се разписа в 99-ата минута. Отборът на Рафаел Бенитес стартира ужасно мача срещу втородивизионния съперник и губеше след 45 секунди игра. Тайлър Смит засече с глава центриране от фал на Джордж Хънимен. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат още преди почивката. Демарай Грей се разписа в 21-ата минута, а десет по-късно Андре Гомеш изведе Евертън напред.

Хъл обаче не се предаде и стигна до изравняване в 71-ата минута, когато Райън Лонгман се разписа след прекрасен удар. Домакините удариха греда в редовното време, а мачът трябваше да се реши с продължения. Двубоят можеше да стигне и до дузпи, тъй като Хъл имаше отлично положение да изравни след гола на Таунзенд. Асмир Бегович обаче направи страхотно спасяване, за да спре Том Ийвс. Евертън преодолява третия кръг едва за втори път в последните пет издания на турнира.

Саутхамптън също имаше много проблеми с втородивизионен тим в лицето на Суонзи Сити. "Светците" играха 90 минути (редовно време и продължения) с човек по-малко, след като Ян Валери бе изгонен в 30-ата минута. Нейтън Редмънд ги изведе напред в осмата минута, а Джоел Пирое изравни в 71-ата. Двата отбора си размениха три гола в продълженията. Автогол на Ян Беднарек даде преднина на гоститев 94-ата минута, а секунди ро-късно Елиунуси изравни. Шейн Лонг отбеляза победния гол в края на първото продължение.