Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Карина Константинова отново най-добра за Миралвайе

Новата година не започна успешно за Карина Константинова и Миралвайе. Баскетболната националка и нейните съотборнички допуснаха 13-ата си загуба в испанската Втора дивизия, след като тази вечер се предадоха пред тима на Селта с крайното 66:84 (19:19, 10:23, 18:22, 19:20) в двубой от 17-ия кръг в местния шампионат.

Поражението не попречи на Константинова да се превърне в топреализатор на своя отбор в четвърти пореден мач. Гардът завърши двубоя с 15 точки, 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 борба за близо 30 минути на паркета, като при стрелбата си бе 4/7 от зоната за две точки, 1/3 от тройката и 4/5 от наказателната линия.

Късата ротация на старши треньора Раул Перес Аройо, състояща се от едва осем баскетболистки, отново се оказа сериозна пречка пред амбициите на Миралвайе за втора поредна победа. Домакините стояха равностойно в откриващия период, но допуснаха двуцифрено изоставане във втората част. През второто полувреме Селта контролираше мача, за да си тръгне от Пласенсия с победата.

От съотборничките на Константинова най-добре се представи Виктория Рейнълдс с 13 точки, докато Камила Джаксън и Лая Бланч отбелязаха съответно по още 11 и 10 точки. За победителките от Селта най-резултатна бе Маргарет Мълиган със 17 точки.

Във временното класиране Карина Константинова и Миралвайе заемат 14-ата позиция с актив от 4 победи и 13 загуби. Следващият мач на българката и нейният отбор е следващата събота при гостуването на последния в подреждането Адвисория Маресме, който има само 1 успех от 16 двубоя.

Снимка: Jesus Vallejo