Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Кеймбридж с блестящ Димитър Митов хвърли най-голямата бомба до момента в 3-тия кръг на ФА Къп

Третодивизионният Кеймбридж Юнайтед, за който титуляр бе българският вратар Димитър Митов, хвърли най-голямата бомба до момента в третия кръг на ФА Къп, след като елиминира Нюкасъл след успех с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение отбеляза Джо Айрънсайд в 57-ата минута, но с много голяма заслуга за победата на аутсайдера бе и Митов, който направи куп страхотни спасявания, отразявайки девет точни удара към вратата си.

Новото попълнение на Нюкасъл Киърън Трипиър стартира като титуляр в своя дебют за "свраките". Това бе една от трите промени, които бе направил Еди Хау. Мат Ричи и Джейкъб Мърфи също започнаха.

Сен-Максимен пропусна няколко добри възможности за Нюкасъл през първата част. Митов спаси един негов опасен удар и два такива на Мърфи. В края на частта гостите можеха да получат дузпа заради това, че Ричи задържа Нибс в наказателното поле. ВАР прегледа ситуацията, но прецени, че нарушение няма.

В 50-ата минута Мърфи прати топката във вратата на Митов, но попадението бе отменено заради засада. Нюкасъл натискаше и когато изглеждаше, че голът за домакините е въпрос на време, Айрънсайд даде аванс на гостите, след като измъкна топката пред ръцете на Дубравка, обърна се добре и се разписа с хубав удар. ВАР дълго разглежда попадението за евентуална засада, но в крайна сметка голът бе зачетен, тъй като Шелви докосна топката.

Играчите на Нюкасъл не намираха път към вратата на Митов, който продължаваше да бъде много уверен, а в 86-ата минута резервата Ланкъстър дори прати топката за втори път в мрежата зад Дубравка, но попадението бе отменено заради засада. В добавеното време Митов направи поредното си страхотно спасяване, избивайки удар с глава на Жоелинтон.