Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Грандовете не сгрешиха в Португалия

Порто и Спортинг (Лисабон) продължават гонитбата в португалското първенство, след постигнатите победи в 14-ия кръг. “Драконите” от Порто прекършиха Брага с 1:0 и си върнаха лидерството по голова разлика, която е със 7 гола по-добра от тази на столичани. И двата отбора имат по 38 точки, Бенфика е 3-а с 34, а Брага остана на 4-ото място с 25. Домакините от Порто имаха надмощие в голяма част от срещата, но единствен се разписа Луис Диас в 22-ата минута.

24 часа по-рано с голове на Пабло Сарабия и Нуно Сантош Спортинг (Лисабон) се наложи с 2:0 над Боавища. На стадион “Жозе Алваладе” Спортинг стартира много активно, но преди почивката се стигна само до един отменен гол заради засада. В 53-ата минута играчите на Рубен Аморим откриха резултата с гола на Сарабия, който се възползва от подаването на Нуно Сантош. Само след 6 минути двамата си размениха ролите и Сантош записа името си сред голмайсторите.

Порто трябваше да реагира заради елиминирането си в Шампионската лига и да запази лидерската си позиция. Противникът от Брага, също както и “драконите” продължава в Лига Европа, оказа малко по-голяма съпротива в сравнение с визитата си на Бенфика преди пет седмици, когато получи 6 гола във вратата си. В началото на мача Витиня беше близо да преодолее вратаря Матеуш, а след него младокът Франсиско Моура удари гредата и можеше да изведе Брага напред в резултата. Луис Диас даде преднина на домакините след пас на Андрес Урибе в средата на първото полувреме. През втората част гостите от Брага погледнаха по-смело напред и имаха две възможности, в това число пропуск на Рикардо Орта в 71-ата минута на празна врата почти.

В същото време Бенфика размаза с 4:1 Фамаликао като гост с хеттрик на Даруин Нунес, а едно попадение добави Рафа Силва.

Снимка: FC Porto / Twitter