Севиля пречупи ентусиазма на Сарагоса с ефективност и класа

Севиля се класира за 1/8-финалите на Купата на краля, след като победи с 2:0 Сарагоса като гост. Тимът на Лопетеги демонстрира убийствена ефективност и с първите си два точни удара отбеляза две попадения, прекършвайки ентусиазма на домакините. Жул Кунде (31') и Рафа Мир (69') се разписаха за отбора, който заема второ място във временното класиране на Ла Лига.

През първата част шансовете бяха изключително малко. Домакините започнаха активно, но гостите взеха аванс с единствения си точен удар през първото полувреме. В 31-вата минута една изчистена топка стигна на границата на наказателното поле до Жул Кунде, който овладя спокойно и стреля по диагонала за 0:1. Така опитът да Севиля си каза своята дума.

Сарагоса започна доста надъхано второто полувреме и домакините наложиха някакъв натиск, но без да стигат до точни удари. В 69-ата минута Севиля обаче организира смъртоносна контраатака, при която Окампос изнесе добре топката и много хитро изведе Рафа Мир зад отбраната на Сарагоса. Испанецът, който се появи като резерва в началото на втората част, стреля покрай Ратон за 0:2. След това Мир пропусна още две-три добри ситуации, с които можеше да направи победата на андалусийците още по-изразителна.

В 90-ата минута Хименес пропусна страхотна възможност да вкара почетен гол за Сарагоса.