Валенсия, Сосиедад и Майорка се измъчиха със съперници от Сегунда

Елитните Валенсия, Реал Сосиедад и Майорка едва стигнаха до 1/8-финалите в турнира за Купата на Испания. И трите тима срещнаха много трудности при гостуванията си на клубове от втория ешелон, като победителят се определя само в една среща.

“Прилепите” се нуждаех от гол в добавеното време, за да елиминират Картахена с 2:1. Вкара го Денис Черишев. Карлос Солер изведе Валенсия напред в 35-ата, но домакините изравниха в 75-ата.

Сходни проблеми имаше и Сосиедад при визитата си на Леганес - 3:2. Баските дръпнаха с два гола на Александър Исак и Микел Оярсабал още през първото полувреме, но след почивката столичани изравниха в рамките на десетина минути. Все пак Оярсабал спести срама с попадение от дузпа в 74-ата.

Майорка, който е 15-и в Ла Лига, пречупи втория в Сегунда - Ейбар, с 2:1. Гостите даже губеха с 0:1 до 69-ата, но после успяха да обърнат след точни изстрели на Хосеп Гая и Анхел Родригес.