Мбапе избухна с хеттрик за ПСЖ при успех за Купата

Килиан Мбапе избухна с хеттрик при успеха на Пари Сен Жермен над четвъртодивизионния Ван в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция

Парижани спечелиха убедително с 4:0 и продължават защитата на трофея, спечелен през миналия сезон след успех с 2:0 над Монако във финала.

Изненадващо трудно се оказа началото на мача за парижани, но все пак те откриха резултата в 28-ата минута чрез Преснел Кимпембе. В средата на второто полувреме Мбапе удвои аванса за своя тим, а между 71-ата и 76-ата минута оформи своя хеттрик и сложи точка на спора в този сблъсък.

В състава на треньора Маурисио Почетино липсваха големите звезди Неймар и Лионел Меси, но неговите избраници в този мач се справиха със задачата и с лекота преодоляха своя съперник. ПСЖ срещна трудности до откриването на резултата, след което наложи своето превъзходство, а Мбапе премина границата от 200 гола в кариерата - 150 за ПСЖ, 27 за Монако и 24 за националния отбор на Франция.