Андреев и Лазаров ще спорят за място в основната схема на турнира във Форли

Двама български тенисисти ще се изправят един срещу друг за влизане в основната схема на Чалънджър турнира във Форли. В първия кръг на квалификациите Адриан Андреев победи украинеца Владислав Манафов с 6:3, 6:2 и си осигури мач срещу Александър Лазаров, който по-рано днес се наложи над Чезаре Карпано от Италия с 6:1, 6:1.

Андреев беше колеблив в началото на двата сета, но бързо успя да намери верния ритъм и да вземе инициативата. Третата ни ракета записа 12 аса и допусна само една двойна грешка. Неговият опонент поведе с 2:1 в началото на втората част, но последва серия от 5 гейма в полза на Андреев и мачът приключи за 69 минути.

Още по-лесно до успеха стигна Лазаров. Той не остави никакви шансове на представителя на домакините Карпано, участващ в турнира с “уайлд кард”. Българинът не допусна нито един пробив, а в същото време реализира 5 от 10-те си възможности да вземе подаването на съперника.