Според Ферари Леклер е загубил 40 точки заради „лош късмет“ през 2021 година

Ръководителят на тима на Ферари Матиа Биното заяви, че според италианския екип техният пилот Шарл Леклер е загубил около 40 точки в хода на сезон 2021 във Формула 1 заради „лошия си късмет“.

Леклер: Динамиката между мен и Карлос дърпа Ферари напред

Монегаскът завърши кампанията на шесто място в класирането при пилотите, като бе победен с 5.5 пункта от новия си съотборник Карлос Сайнц. По думите на Биното обаче, Леклер е щял да бъде по-напред, ако не е имал малко по-добър късмет през годината.

Ферари: Няма как да имаме по-добра двойка пилоти

„Доволен съм от демонстрирания прогрес през годината. Той винаги беше бърз в квалификациите, дори и в последната част на сезона, когато Карлос го притискаше малко повече. Да не забравяме и случилото се в Монако и Будапеща когато той не спечели точки, но според мен той просто нямаше късмет в тези дни.

„Трудно е да се каже какво щеше да стане иначе, но може би това му струва около 40 точки. Той определено щеше да е по-напред в крайното класиране“, каза италианецът.

Леклер: Трудно е за преглъщане

В състезанията в Монако и Унгария Леклер не спечели точки, след като пред родната публика не успя да стартира от първата си позиция, а на „Хунгароринг“ бе отнесе от Ланс Строл още на първия завой.

„Сезонът му може да бъде определен само като позитивен. Той разбра още повече как да пази гумите и се ориентира по-добре в различните ситуации в състезанията. Определено съм доволен от показания прогрес“, завърши Биното.

Снимки: Gettyimages