Пилотът на Алпин Естебан Око предупреди конкурентите на френския тим, че той ще бъде опасен през сезон 2022, когато ще бъдат въведени и изцяло новите технически правила.
Алонсо се закани на Верстапен и Хамилтън за сезон 2022
Алпин завърши на петото място в конструкторския шампионат през 2021 година, въпреки че рано рано прехвърли своите усилия към следващата кампания. Победата на Окон в Унгария и подиумът на Фернандо Алонсо в Катар обаче гарантираха победата на френския екип срещу Алфа Таури в спора за петата позиция.
Алфа Таури: Алпин изкара голям късмет
Според французина, демонстрираният отборен прогрес в последните месец дава поводи за оптимизъм в Енстоун за предстоящия сезон във Формула 1.
„Мисля, че като отбор направихме голям прогрес. Всичко, което вършим вътре в отбора, операциите, стратегиите, пазенето на гуми, пазенето на колата ни позволява да извлечем максимума. За мен това е огромен напредък и се радвам, че го постигнахме през тази година.
Ето колко са стрували щетите на всеки пилот във Формула 1 за 2021 година
„Да, имахме два подиума, почти три, с кола, която се представя малко по-лошо от миналогодишната. Според мен пакетът ни не беше толкова добър. Все пак ние се справихме с тези проблеми и записахме силен резултат.
„Продължаваме да се движим напред. Както казах, ако имаме нужното темпо, ще сме много опасни догодина“, заяви Окон.
Снимки: Gettyimages