Интер изпрати успешната си година с нова победа

Интер изпрати по подобаващ начин 2021 година, в която отборът стана шампион на Италия. „Нерадзурите“ спечелиха домакинството си на Торино с 1:0 в двубой от междинния 19-и кръг в Серия А. Дензъл Дъмфрис отбеляза единственото попадение в 30-ата минута. Така „Змията“ приключва годината с впечатляващите 32 шампионатни победи. Миланският гранд се намира в серия от седем поредни успеха в първенството, като в последните шест той запази мрежата си суха.

Симоне Индзаги предприе три промени в стартовия си състав. Милан Шкриняр замени Данило Д’Амброзио в защита. В средата на терена Артуро Видал се появи на мястото на наказания Николо Барела. В атака Лаутаро Мартинес беше предпочетен пред Алексис Санчес и така днес си партнираше с Един Джеко. Гостите пък бяха подредени в 3-4-2-1 с Йосип Брекало, Антонио Санабрия и Марко Пяца в предни позиции.

В седмата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Вилфрид Синго, но той първо игра с крак и затова съдията не уважи претенциите на "нерадзурите". В 12-ата минута Видал взе топката от владението на Лаутаро и веднага стреля, но го направи неточно. В 18-ата минута Пяца отправи удар, с който не намери целта. Малко след това Алесандро Бастони се откъсна напред с топката, но си спечели само корнер. В 25-ата минута Марсело Брозович нанесе удар, който беше уловен от Ваня Милинкович-Савич

Пет минути по-късно Интер организира опасна контраатака, която завърши с гол на Дъмфрис след удар по земя. В 38-ата минута Хакан Чалханоолу изведе с пас Лаутаро, който стреля покрай излезлия напред вратар, но не го направи достатъчно точно. Малко след това именно турчинът пробва мерника си с удар, но не успя да се разпише. В 42-ата минута Брозович също се отчете с пропуск.

Втората част премина при много спокойно темпо. В 48-ата минута Ола Айна опита далечен шут, с който прати топката покрай вратата. В 65-ата минута Чалханоолу спря топката с ръка пред наказателното си поле и получи жълт картон, заради който ще пропусне следващия мач на своя тим. От последвалия пряк свободен удар Саша Лукич стреля по земя, но Самир Ханданович успя да избие топката в корнер. В 88-ата минута удар на Санчес облиза страничната греда, като това беше последното по-сериозно положение в мача.

Така Интер ще посрещне Коледа и Нова година като лидер в класирането с актив от 46 точки, а Торино приключи първия полусезон на първенството на 11-ото място в подреждането с 25 спечелени пункта.

ИНТЕР - ТОРИНО 1:0

1:0 Дъмфрис (30')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Видал, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Лаутаро

Торино: Милинкович-Савич, Буонджорно, Джиджи, Бремер, Синго, Лукич, Побега, Айна, Брекало, Пяца, Санабрия