Марсел Джейкъбс открива 2022 г. в Берлин

Олимпийският шампион на 100 метра и с щафетата на Италия на 4x100 метра Марсел Джейкъбс ще се състезава за първи път след спечелването на два златни медала в Токио на ISTAF в Берлин на 4 февруари. Надпреварата е част от турнирите от Световния атлетически тур със сребърен етикет.

Джейкъбс планира пълен сезон в зала на 60 м, който ще завърши на Световното първенство по лека атлетика на закрито в Белград (Сърбия) на 18-20 март.

Графикът му все още не е окончателно финализиран, но Джейкъбс също ще участва на италианското първенство на закрито в Анкона (25-27 февруари). Това ще бъде първата му състезателна изява на местна земя, откакто стана звезда на Олимпийските игри в Токио.

Преди зимния сезон Джейкъбс ще пътува до Тенерифе след Коледа за едномесечен подготвителен лагер. “През зимата ще проведем десет до дванадесет състезания, включително серии и финали“, каза неговият треньор Паоло Камоси.

Джейкъбс откри 2021 г. на ISTAF с второ място на 60 м с 6.55, а сезонът му на закрито завърши е европейска титла в Торун 2021, където той постигна резултат №1 в света за сезона и рекорд на Италия от 6.47 секунди.