Аякс повали Фейенорд в Ротердам

Аякс бързо се реваншира на феновете си за домакинската загуба от АЗ Алкмаар преди седмица. Грандът от Амстердам спечели с 2:0 голямото дерби срещу Фейенорд и дръпна с 3 точки пред състава на Арне Слот. Автогол на Маркос Сенеси в края на първото полувреме наклони везните в полза на Аякс, а Душан Тадич реши всичко с попадение от дузпа в 81-ата минута.

До почивката мачът беше равностоен, но гостите имаха късмет Сенеси да прати топката в собствената си врата след ниско центриране на Тадич в 44-ата минута. През второто полувреме Фейенорд се опита да стигне поне до точката, но не създаде почти никакви чисти положения. Десетина минути преди края Девайн Ренш беше повален в наказателното поле и Аякс получи дузпа, реализирана от Тадич.

Начело в класирането продължава да е ПСВ Айндховен. "Филипсите" записаха трета поредна победа след 4:1 срещу Валвайк като гост. Йорбе Вертесен вкара два гола, а по един добавиха Коди Гакпо (от дузпа) и Филип Мвене

ПСВ има 40 точки, Аякс е втори с 39, а Фейенорд се намира на трето място с 36. Камбуур на Филип Кръстев се смъкна на 9-о място след домакинска загуба с 1:2 от Хееренвеен.