Монтана затрудни, но не спря шампиона Хебър в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Хебър отбелязаха отличен завършек на есенния дял от първенството на Супер Волей при мъжете. Шампионите се наложиха като гости над Монтана с 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 25:15) в мач от единадесети кръг, който се игра в зала „Младост“ и записаха единадесета поредна победа в елита.

С това пазарджиклии ще зимуват на върха, като са абсолютен лидер в Супер Волей с единадесет поредни успеха, пълен актив от 33 точки и само два загубен гейм.

Успехът над Монтана е втори през първия полусезон, след като на старта „тигрите“ надиграха у дома съперника с 3:0 гейма.

От своя страна Монтана записа трето поражение, но запазва шеста позиция в класирането с осем победи и 24 точки.

Двубоят Монтана - Хебър започна равностойно до 3:3. Брадли Гънтър изведе шампионите напред с 4:3. Радослав Попов игра техничен в атака за 4:4. Грешка в атака на Брадли Гънтър и ас на Стефан Чавдаров дадоха преднина от 2 точки на домакините 6:4. Двоен блок на Жулиен Георгиев и Мартин Кръстев спря атака на Тодор Алексиев за 7:4. Троен блок спря атака на Тодор Алексиев - 9:5. Ас на Жулиен Георгиев даде преднина от 5 точки на възпитаниците на Даниел Пеев. Жулиен Георгиев преодоля двойна блокада за 11:7. Единична блокада на Мартин Кръстев - 12:7. Ас на Димитър Калчев даде аванс на Монтана от 13:7. Мартин Бланко Коста взе прекъсване за шампионите. Отлична комбинация Максимилиан Талер - Мартин Кръстев - 14:8. Блокаут на Радослав Попов и 16:10. Успешен пайп на Якопо Масари съкрати преднината на домакините до 4 точки - 12:16. Австрийският разпределител на Монтана Максимилиан Талер атакува втора топка за 20:15. Радослав Попов атакува в аут и Хебър намали резултата до 17:20. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Шампионите от Хебър намалиха преднината на домакините само на 1 точка при 20:21 и 21:22. Три поредни точки за гостите и волейболистите на Хебър стигнаха до геймбол при 24:22. Тодор Алексиев атакува по блокадата от зона 4 за 25:22 за Хебър в първата част.

Шампионите от Хебър дръпнаха с 4:1 при начален удар на Николай Къртев. Якопо Масари отигра в атака срещу двойна блокада за 7:4. Гьорги Гьоргиев пусна технично топката за 8:4. При 10:7 Даниел Пеев направи двойна смяна Любослав Симеонов и Стефан Георгиев замениха Максимилиан Талер и Жулиен Георгиев. Любослав Симеонов се справи с тройна блокада, а Монтана намали само на точка 11:12. Успешен пайп на Радослав Попов изравни резултата при 12:12. Ас на Радослав Попов и Монтана победа с 13:12. Любослав Симеонов изведе Монтана напред с 16:14. Единична блокада на Гьорги Гьоргиев срещу атака на Любослав Симеонов 16:15. Още една успешна блокада за гостите и възпитаниците на Мартен Бланко Коста поведоха със 17:15. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Ас на Виктор Йосифов даде аванс от 3 точки за тима от Пазарджик 19:16. Максимилиан Талер и Жулиен Георгиев се завърнаха в игра за тима на домакините. Брадли Гънтър атакува успешно по диагонала от зона 2 за 21:17. Якопо Масари атакува по блокадата за 22:18. Николай Къртев атакува мощно за 23:19. Тодор Алексиев атакува прецизно от зона 4 за 25:21.

Волейболистите на Монтана поведоха с 8:6 в началото на третата част. Момчетата на Даниел Пеев дръпнаха с 13:10, след като Виктор Йосифов би сервис в аут. При 14:10 Мартин Бланко Коста взе прекъсване за Хебър. Жулиен Георгиев намери пролука в тройния блок за 16:13. Якопо Масари атакува в аут и 17:13. Мартин Бланко Коста взе второто си прекъсване в гейма. Хебър намали до 16:18. Брадли Гънтър завърши успешно трудна топка в атака за 17:19. Домакините дръпнаха с 21:17 след грешка на гостите. При 21:19 Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Жулиен Георгиев отигра отлично в атака за 23:20. Националът Стефан Чавдаров изведе Монтана до геймбол при 24:21. Три поредни точки за Хебър, от които последната дойде след блок на Николай Къртев - 24:24. Тодор Алексиев атакува по мрежата в аут и Монтана стигна до геймбол №4. Стефан Чавдаров донесе победната точка за Монтана в третата част - 26:24

Шампионите от Хебър поведоха с 9:4 в началото на 4-ата част. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Блокада на Виктор Йосифов и Гьорги Гьоргиев спря атака на Радослав Попов - 10:4. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 16:8. Хебър стигна до мачбол при 24:14. Якопо Масари атакува точно по зона 2 за 25:15.

Това бе и едва втори загубен гейм за пазарджиклии в първенството, като първият беше в мача с ЦСКА.

15 точки за Хебър заби Брадли Гънтър, 13 добави Джакомо Масари, а с 11 за успеха помогна Николай Къртев.

За домакинете от Монтана най-резултатни с по 17 точки бяха Радослав Попов и Жулиен Георгиев.

МОНТАНА - ХЕБЪР 1:3 (22:25, 21:25, 26:24, 15:25)
МОНТАНА: Максимилиан Талер 1, Жулиен Георгиев 17, Радослав Попов 17, Димитър Калчев 7, Стефан Чавдаров 8, Мартин Кръстев 7 - Мартин Божилов-либеро(Любослав Симеонов 6, Луис Видал 1, Стефан Георгиев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ХЕБЪР:Гьорги Гьоргиев 5, Брадли Гънтър 14, Тодор Алексиев 9, Якопо Масари 13, Николай Къртев 12, Виктор Йосифов 12 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов)
Треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА.