Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Късна дузпа лиши РБ Лайпциг от важни точки

РБ Лайпциг стигна само до 1:1 при визитата си на Аугсбург от 19-ия кръг на Бундеслигата и не можа да се изкачи на местата, даващи право на участие в евротурнирите. "Червените криле" поведоха с попадение на Андре Силва в средата на първото полувреме, но гол от дузпа на Даниел Калиджури в 86-ата подели точките.

Преди няколко дни Доменико Тедеско стартира кариерата си начело на РБ Лайпциг с убедителен успех срещу Борусия (Мьонхенгладбах) - 4:1, но днес тимът му пропусна да затвори мача и беше наказан за аристократичното си поведение. Равенството остави Аугсбург в опасната зона с актив от 17 точки, колкото има и Щутгарт. След баварците са само Арминия (Билефелд) и Гройтер Фюрт.

Срещата стартира с добра възможност за Емил Форшберг, но шведският национал стреля покрай вратата. По-добрата игра на гостите даде резултат в 19-ата минута. Тогава Бенямин Хендрикс отправи много качествено центриране към Андрес Силва и португалецът опъна мрежата с петия си гол за сезона.

Малко след гола бившият футболист на Порто и Милан можеше да се разпише отново, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата. През второто полувреме РБ Лайпциг се дръпна в защита и създаде малко положения. В 58-ата минута Форшберг се измъкна от отбраната на Аугсбург и вкара, но голът му бе отменен за засада.

Андре Майер беше близо до изравняването в 60-ата минута, но сантиметри го лишиха от радостта. В 73-ата минута Норди Мукиеле от РБ Лайпциг уцели гредата, а в 80-ата това стори и Серхио Кордова от Аугсбург. Така се стигна до 84-ата минута, когато Хенрикс игра с ръка в наказателното поле и домакините получиха дузпа, реализирана от Калиджури.

РБ Лайпциг все още няма победа на чужд терен от старта на кампанията в Бундеслигата и заема 9-о място в класирането с 22 точки, колкото има и десетият Кьолн.