Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Каляри продължава за Купата след исторически мач

Каляри се класира за осминафиналите на Купата на Италия след победа с 3:1 над втородивизионния Читадела. Срещата ще остане в историята, като първата, в която жена ръководи двубой на отбор от Серия А. Мария Соле Фериери Капути бе главен съдия на двубоя.

Алесандро Дейола откри резултата в 16-ата минута след удар с глава. Дамир Четер удвои аванса да домакините малко преди почивката. Вратарят на Читадела Лука Маниери нямаше ден и не бе убедителен и при третия гол, дело на Гастон Перейро в 64-ата минута. Гостите на два пъти пратиха топката в мрежата в края. Първо попадение на Давиде Мацочо бе отменено поради засада, а след това Даниеле Донарума отбеляза гол след невероятен удар от далечнта дистанция. Влезлият като резерва Жоао Педро удари греда за домакините, които ще се изправят срещу Сасуоло на осминафиналите.