Селтик издрапа до победа в 97-ата минута

Селтик не позволи на шампиона Рейнджърс да увеличи преднината си на върха в шотландското първенство. "Детелините" записаха драматична победа с 2:1 при гостуването си на Рос Каунти, а решаващото попадение отбеляза Антъни Ралстън в седмата минута на добавеното време.

Началото не подсказваше, че "зелено-белите" ще имат проблеми. Те поведоха с попадение на Лиел Абада в средата на първата част, но в 57-ата минута Джак Болудин изравни. Карл Старфелт от Селтик получи червен картон в 79-ата минута, но макар и в намален състав съотборниците му успяха да се доберат до трите точки.

Рейнджърс беше по-убедителен срещу последния в класирането Сейнт Джонстън и спечели с 2:0 на "Айброкс". Алфредо Морелос откри в 43-ата минута след подаване на Конър Голдсън, а в 49-ата самият колумбиец асистира на Райън Кент за крайното 2:0.

Рейнджърс е в серия от 7 поредни победи в Премиършип и води в класирането с 45 точки. Селтик е втори с 41, а третият Хартс има 30 точки. При голмайсторите начело е бившият футболист на ЦСКА - София Тони Уот с 9 попадения. Неговият Мадъруел дели 4-ото място с Дънди Юнайтед.