Рейнджърс развали безупречната серия на Лион в Лига Европа

Отборите на Лион и Глазгоу Рейнджърс не излъчиха победител в срещата помежду си от последния 6-и кръг в група "А" на Лига Европа мачът не бе от твърде голямо значение, тъй като французите вече си бяха гарантирали първото място в групата и директно класиране на 1/8-финал, а шотландците нямаше как да бъдат изместени от втората позиция. Това равенство обаче спря перфектната серия от 5 поредни победи на "Хлапетата" в турнира.

Гостите първи откриха резултата в мача. В 42-ата минута Скот Райт се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Домакините обаче възстановиха равенството в 49-ата минута, когато Калвин Баси опита да попречи на удар на съперников футболист, но топката се отклони от него и излъга вратаря за 1:1.

Така Лион завършва на 1-ото място в групата с 16 точки и продължава на 1/8-финал, Рейнджърс пък завършва на 2-ата позиция с 8 точки и отива на елиминационния плейоф.