Бенфика и Порто бият за Купата на Лигата

Бенфика записа първа победа в група "А" на турнира за Купата на Лигата в Португалия. Отборът на Жорже Жезус разгроми с 3:0 втородивизионния Ковиля и оглави класирането с 4 точки. Толкова има и Витория (Гимараеш), а Ковиля е на дъното с две загуби и нулев актив.

Харис Сеферович даде преднина на домакините в 28-ата минута, а в края на полувремето Тембенг Азонга от Ковиля получи червен картон. Другите два гола за "орлите" от Лисабон бяха дело на Дарвин Нунес. Уругваецът се разписа в 68-ата минута от дузпа и в 73-ата след пас на Пауло Бернардо.

Победа постигна и Порто. "Драконите" стартираха в група "D" с поражение от Санта Клара, но снощи надвиха с 1:0 Рио Аве и излязоха на втора позиция в класирането с 3 точки. Единственото попадение реализира Пепе. Бразилският нападател, привлечен от Гремио, доскоро лекуваше контузия. Той влезе като резерва в 60-ата минута, а в 83-ата вкара единствения гол и зарадва феновете на "До Драгао".