Евертън губи Ричарлисон до края на годината

Нападателят Ричарлисон ще прекара дълго време в лазарета на английския клуб Евертън, съобщава агенция Ройтерс. 24-годишният бразилец бе заменен на почивката при загубата с 1:3 срещу Кристъл Палас и медицинските прегледи откриха разкъсване на мускулна тъкан в прасеца на десния крак.

"Ричарлисон бе изваден по принуда през второто полувреме и скенерът откри разкъсване в десния прасец. Нападателят, който има три гола през този сезон, няма да играе няколко седмици", съобщават от клуба.

Това на практика означава, че бразилецът няма да бъде на разположение на мениджъра Рафа Бенитес до края на календарната 2021 година.

Това обаче не е единственият проблем пред испанския специалист. Андрос Таунсенд също няма да играе известно време заради фрактура, а Шеймъс Коулман е под въпрос за мача с Челси в четвъртък.