Гройтер Фюрт взе първата си победа в Бундеслигата за сезона

Гройтер Фюрт постигна първата си победа за сезона, след като триумфира като домакин с минималното 1:0 над гостуващия Унион (Берлин) в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Този резултат прекъсна и сероята на домакините от 12 поредни поражения в първенството. Единственото попадение за тях бе дело на Харвард Нилсен в 56-ата минута.

Те започнаха добре двубоя и Бранимир Хоргота можеше да се разпише в 8-ата минута, но стреля покрай врата. В следващите минути двата тима неуспяха да предоставят кой знае колко поводи за вълнение на публиката. Унион също имаше своя шанс в 54-ата минута, но Харагучи стреля встрани от вратата. Настойчивостта на домакините бе възнаградена две минути по-късно, когато Нилсен получи в наказателното поле и стреля добре, за да направи Джонатан Луте безпомощен за 1:0. До края на двубоя футболистите на Щефан Лейтъл, които бяха допуснали цели 17 гола в последните си три мача, действаха съсредоточено в задни позиции и не допуснаха да бъдат преодолени.

С този резултат Гройтер Фюрт добави нови 3 към едва 1-та спечелена до този момент точка, но продължава да заема твърдо последната позиция в класирането на Бундеслигата. За Унион това бе второ поражение в последните три мача и те са 6-и с 23 точки.